Tipy na vánoce.

Vánoce se blíží a vy si možná nejste jisti, čím potěšit vaše děti.

Dovolujeme si vám proto nabídnout pár našich tipů.

 

SENSORY BLOCKS

Smyslové kostky Sensory Blocks jsou vzdělávací hračkou pro malé děti od 18 měsíců. Díky jednotlivým kostkám děti poznávají tvary, chování různých skupenství nebo barvy. Z kostek také mohou postavit zajímavé abstraktní stavby.

 1533 IMG-20181208-WA0008  IMG-20181202-WA0005

Když děti přestane bavit poznávání barev a různých náplní kostek, mohou ze Sensory Blocks také něco postavit. A opět se u toho učí. Musí totiž kombinovat různé tvary tak, aby jim stavba nespadla. Zabrat tak dostane i trpělivost, protože než konečně stavbu dokončí, mockrát se s rachotem zřítí.

 

LEGO DUPLO

LEGO® DUPLO® stavebnice pro děti od 1,5 roku do 5 let mají oproti běžným kostkám LEGO větší rozměry (dvojnásobný rozměr - proto tedy název DUPLO), jsou zaoblené a s výraznými barvami. Maximální důraz je kladen na bezpečnost malých dětí, takže LEGO DUPLO neobsahuje malé dílky.

 IMG-20181209-WA0009    IMG-20181209-WA0004

Nejmenší batolata od 1,5 roku si hraním zlepšují motoriku, staví jen dílky na sebe a hned je rozebírají, pozorují barvy, hrají si se zvířátky, které jsou v sadách LEGO DUPLO hojně zastoupeny. Starší děti 2 - 3 leté už napodobují postřehy ze života, zkouší stavět to, co vidí okolo, samozřejmě velmi zjednodušeně a s dětskou fantazií.

Starším dětem ve věku 4 - 5 let už uděláte radost specializovanějšími stavebnicemi, kde už si staví propracovanější modely a stavby, např. traktor, sanitku, malou farmu, ale taky nemocnici, hasičskou stanici, či velký dům.

 

STAVEBNICE FUN ESDA

Stavebnice s velkými, avšak lehkými stavebními prvky. Kostky mají zaoblené hrany a rohy, jsou měkké a mají nízkou hmotnost pro maximální bezpečí. Herní bloky lze snadno smontovat a opět rozmontovat, ale sestavený tvar drží pohromadě velmi dobře. Děti mají možnost hravou formou rozvíjet svojí tvůrčí představivost a dovednost. Stavebnice má využití ve vnitřním i venkovním prostoru, je mrazuvzdorná a tepelně odolná. Lehce se čistí a dezinfikuje. 

20181206_202949 IMG-20181111-WA0000

 

GEOMATRIX

Průhledná, barevná magnetická stavebnice, která rozvíjí matematické schopnosti.

K rozvoji matematických schopností a prostorové představivosti přispěje i Geomatrix - naprostá novinka na českém trhu. Jedná se o stavebnici v různobarevném průhledném provedení. V balení je 15 kostek o 5 různých tvarech – šestiúhelníky, krychle, hranoly, trojúhelníky, kvádry. Magnety umístěné po obvodu zajistí, že u sebe jednotlivé kostičky krásně drží a dá se z nich postavit téměř cokoliv.

 

Light Stax

Světově populární svítící stavebnice - Light Stax Junior. S touto stavebnicí sestaví vaše děti nápadité světelné výtvory.

LightStax je vlastně světelné lego, skvělé v tom, že ze světelných kostek postaví vaši potomci téměř cokoliv, například svítící dinosaury. Pro starší děti je určen klasický LightStax, kdy kostky jsou ve velikosti lega (pro ty menší pak LightStax Junior, jehož kostky jsou ve velikosti Lego Duplo).

 

 

MAGNATILES

Oceněná hračka titulem  Educational Excellence. MAGNATILES je magnetická stavebnice, která nese podtitul "souhra matematiky, vědy a kreativity".

Jednou z hraček, kterou si děti určitě oblíbí je stavebnice MagnaTiles. Tyhle geniální destičky umožní vašim dětem postavit naprosto úžasné stavby, počínaje různými domečky a garážemi, až po poměrně vysoké věže. Díky různým geometrickým tvarům vaše děti navíc pochopí matematické zákonitosti, jako například, že se čtverec skládá ze dvou pravoúhlých trojúhelníků, nebo jak kombinovat čtverce a rovnostranné trojúhelníky, aby vznikl jakýsi fotbalový míč. Potom vás určitě nepřekvapí, když vám čtyřleté dítě nahlásí, že „kostka se skládá ze šesti destiček“. Průhledná varianta je navíc opravdu efektní. Děti si své výtvory s oblibou prosvěcují. MagnaTiles jsou určeny dětem od 3 let, ale vyhrají si s nimi i ty o něco menší.

 

Stavebnice Geomag

Magnetická stavebnice Geomag obsahuje dva základní prvky – magnetickou tyčinku a ocelovou kuličku. Některé sady obsahují ještě barevné plastové panely (výplně).

609-3   609-4 17101185-2

Geomag je:

  • původní originální švýcarská stavebnice – má silné magnety
  • hračka, ale také didaktická pomůcka
  • umožňuje sestavit jak statické, tak dynamické (pohyblivé) modely

S Geomagem můžete stavět modely podle doporučených návodů, ale jednoduchost prvků umožňuje obrovskou variabilnost – postavit můžete cokoliv, záleží jen na fantazii a velikosti stavebnice. Síla magnetů udrží i velké stavby.

 

Duhové kamínky

Barevné duhové kameny - rainbow pebbles

Procvičují fantazii, zrakové rozlišování – veselé barvy a polohu, hmat, aj. Mohou se stát svělým pomocníkem do každé rodiny, ale také pro paní učitelky ve školkách, školách i v družinách. Tyto plastové barevné kamínky jsou vyrobeny ze zcela bezpečného materiálu. Výrazné barvy jsou důležité pro rozvoj dětí.

IMG-20181124-WA0017 IMG-20181124-WA0003 IMG-20181124-WA0010


Barevné kamínky mohou děti podle předkresleného vzoru stavět do výšky, plochy, podle barev a počtu. Činnost je vhodná pro mladší děti, kameny jsou skvělé také pro procvičení hmatu.

 

Veškeré doporučené stavebnice najdete na našem webu www.hrackymatej.cz

Pokud si stavebnice koupíte nebo pokud již tyto stavebnice máte doma. Budeme rádi, pokud nám zašlete na e-mail info@hrackymatej.cz vaše názory, recenze a doporučení na další stavebnice.

 

Přejeme vám příjemné prožití vánočních svátků v blízkosti vašich nejbližších.

 

HRAČKY MATĚJ 

Pavlína a Petr Mikyskovi