Pohádková zahrada

Kód: 2877
450 Kč
Skladem

Pohádková zahrada – to je skvělý prostředek k tomu, jak seznámit děti s přírodou a květinami, a jak je zábavnou formou naučit zodpovědnosti a péči o živé rostliny. Všechny šikovné děti a obzvláště holčičky budou nadšené z této jedinečné hračky. Připravte zeminu a semínka, pečlivě zalévejte a zanedlouho se společně s dětmi můžete těšit z malých krásných rostlinek, které porostou doslova před očima! Fantasii se meze nekladou, a tak si můžete zahradu osázet a vyzdobit podle vašich představ. A co víc – po stisknutí tlačítka zahrada dokonce hraje a svítí! Pohádková zahrada je skutečně kouzelný dárek pro všechny šikovné děti, které mají rády květiny a přírodu.

 

Vymyslete si vlastní styl a výzdobu zahrady!

Zasněte se a vymyslete do pohádkové zahrady ty nejkrásnější dekorace! Některé drobnosti jsou již součástí balení, ale velmi krásně budou vypadat také barevné kamínky nebo korálky. Neváhejte použít třeba mušle, větvičky nebo skořápky. Opravdu veselý a živý dojem udělají například figurky zvířátek.

Úžasný nápad! Ale jak na to?

Založit si pohádkovou zahradu není opravdu žádná složitá věc a s pomocí dospělého to snadno zvládnou i malé děti. Stačí správná péče a zanedlouho se budete moct těšit z prvních zelených lístečků v kouzelném květináči.

Sestavte jednotlivé části květináče dohromady podle obrázků na obalu. Zkontrolujte, že je květináč stabilní. Umístěte do obou pater substrát a zalijte jej vodou. Kolečka substrátu nabobtnají a zvětší se. Jakmile je půda vlhká, provzdušněte ji přiloženými zahradními hrabičkami a ujistěte se, že žádná část nezůstala suchá. Vezměte si semínka řeřichy nebo velikonoční trávy a rovnoměrně je rozptylte do půdy. Zasadit můžete samozřejmě i jiné libovolné květiny. Použijte přiložené zahradní náčiní a jemně semínka zatlačte do půdy. Takto připravenou půdu zalijte.

 • Tip pro rychlé klíčení: Nemůžete se dočkat okamžiku, kdy se budete s dětmi poprvé radovat s vašich vlastnoručně vypěstovaných rostlinek? Proces klíčení lze urychlit tak, že přes květináč přetáhnete plastový sáček nebo tašku. Toto opatření pomůže udržet optimální vlhkost v květináči a semínka začnou rychleji klíčit.
 • Tip na zalévání: Když potřebujete zahradu zalít, můžete nalít vodu do muchomůrky ve vrchní části a dívat se, jak voda prostupuje květináčem a prýští i na spodní patro zahrady. Kontrolujte, zda veškerá půda je vlhká a nezůstávají žádná suchá místa. Půda musí být stále vlhká, ale nesmí být přelitá.
 • Tip pro pěstování: Doporučujeme používat zeminu určenou k pěstování pokojových květin. Vedle sebe sázejte pouze květiny s podobnými podmínkami nutnými pro pěstování. Květiny s odlišnými potřebami se mohou při pěstování příliš blízko sebe navzájem vytlačovat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení:

 • 1x pohádková zahrada s příslušenstvím (zahradní náčiní, konvička, drobné dekorace)

Technická specifikace:

 • Barva: modrá
 • Rozměry sestavené zahrady: 37,5 cm x 27,5 cm
 • Napájení: 3x LR44/AG13 1,5 V baterie (součást balení)
 • Světelné a zvukové efekty
 • Substrát a semínka nejsou součástí balení
 • Nevhodné pro děti do 3 let
 • Používat pod dohledem dospělé osoby

K pohádkové zahradě: